Tréning

Arnold Schwarzenegger – Tréning tricepsov

10. augusta 2017
Arnold Schwarzenegger – Tréning tricepsov
Každú stredu vám prinášame články týkajúceho sa najväčšieho kulturistického šampióna všetkých čias, ktorý dosiahol úspechy v športe, v showbiznise i v politike. Dnes sa pozrieme na tréning tricepsov Arnolda Schwarzeneggera.

Tricepsy bývajú podceňované a často sú v tieni bicepsu, hoci tvoria väčšiu časť paží. Ani Arnold sa tejto chybe nevyhol a v roku 1968 síce vystúpil na pódiu Mr. Universe so skvelými bicepsmi, no súťaž nevyhral pre zaostávajúce tricepsy.

Potom sa však začal sústrediť na ich rozvoj. Uprednostňoval pri ich tréningu ľahšie váhy a viac opakovaní. Chcel ich totiž poriadne precítiť, a preto ich aj dôkladne izoloval. Trénoval však aj s ťažšími váhami, pri ktorých počet opakovaní znížil.

Veľmi veľkým váham sa však vyhýbal, pretože sval pri nich poriadne neprecítil, boli záťažou pre lakte a zapájali do práce aj iné svaly – ramená, hrudník, predlaktie či brucho. Triceps tak nebol plnohodnotne odcvičený.

V tomto článku prinášame jeho vzorový tréning, ktorý bol uverejnený v roku 1991 v magazíne Muscle Mag. Cvičil ho trikrát týždenne, pričom zahŕňal štyri cviky, ktorými precvičil všetky tri hlavy tricepsu. Celkovo urobil 24 sérií a na záver nezabúdal na strečing.

Tréning tricepsov Arnold Schwarzeneggera
Cvik Série Opakovania