Pre ženy

Domácimi prácami k chudšej postave

Autorka: Lucka  /   23. júla 2016
Domácimi prácami k chudšej postave
K chudnutiu sa dá dopracovať aj mimo posilňovne a bez cvičebného náčinia. Viete, že musíte doma urobiť poriadok a hoci väčšinou je táto povinnosť vaša, chceli by ste, aby ju občas urobil aj váš partner. Mohli by ste si predsa oddýchnuť.

Netreba však domáce práce brať len ako nutné zlo. Okrem toho, že nimi mnohokrát zaženiete nudu, pomôžete tým aj sebe po inej stránke. Každá takáto aktivita totiž spáli dodatočné množstvo kalórií, ktoré by sa vám v konečnom dôsledku mohlo pri snahe schudnúť hodiť.

Pozrime sa teda na to, koľko kalórií sa dá jednotlivými domácimi prácami spáliť za jednu hodinu:

1. ČISTENIE VANE A DLAŽDÍC
Približný počet spálených kalórií: 260

2. PEČENIE
Približný počet spálených kalórií: 170 až 350

3. UMÝVANIE OKIEN
Približný počet spálených kalórií: 200

4. ĽAHKÉ UPRATOVANIE (utieranie prachu, vynášanie smetí, zmena navliečok)
Približný počet spálených kalórií: 165

5. NÁROČNEJŠIE UPRATOVANIE (umývanie dlážky, vysávanie, zametanie)
Približný počet spálených kalórií: 220 až 250

6. UMÝVANIE RIADU
Približný počet spálených kalórií: 160

7. PREMIESTŇOVANIE NÁBYTKU
Približný počet spálených kalórií: 260

8. ZBIERANIE ROZHÁDZANÝCH HRAČIEK
Približný počet spálených kalórií: 180

Letný režim, pôvodne z 13.7.2013.