Výživa

Otázky a odpovede: Čo by sa malo jesť po tréningu?

16. júla 2013
Otázky a odpovede: Čo by sa malo jesť po tréningu?
Každý druhý utorok sa spolu na SlovakFitness.sk stretávať so seriálom, ktorý prezentuje odpovede na podstatné otázky v oblasti cvičenia, výživy a suplementácie. Dnes prišiel čas pre jeho ďalšiu časť.

Otázka:

ČO BY SA MALO JESŤ PO TRÉNINGU A PREČO?

Odpoveď:

Keď posilňujete, vystavujete svaly záťaži a poškodeniu, a preto je dôležité po tréningu doplniť správne živiny, aby ste zabezpečili ich regeneráciu a teda aj pokroky vo vašom snažení. Najčastejšie je zaužívane dopriať si okamžite po tréningu proteínový nápoj skombinovaný s jednoduchými sacharidmi.

Pri silovom cvičení však bývajú práve sacharidy preceňované a pokiaľ netrénujete extrémnym spôsobom, postačí, ak sa budete držať srvátkového proteínu, ktorý sa vstrebe najrýchlejšie. To zaistí, že rastový hormón zostane pozdvihnutý a naštartuje sa proteínová syntéza, ktorá vedie k anabolickému stavu. Jednoduché sacharidy sú vhodné na doplnenie glykogénových zásob, ktoré sa vyčerpávajú hlavne pri vytrvalostných tréningoch.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Otázky a odpovede: Prečo nevidno výsledky po mesiacoch tréningu?