Suplementy

Prečo užívať predtréningové pumpy?

19. júla 2017
Prečo užívať predtréningové pumpy?
Predtréningové pumpy sú pokročilejšie formy suplementácie, ktorých základom býva aminokyselina L-arginín, ktorá podporuje syntézu bielkovín a vytváranie oxidu dusnatého v tele. Ich cieľom je nabudiť cvičenca pred tréningom a podporiť transport dôležitých živín.

Vedie sa mnoho diskusií o ich účinkoch, no niekoľké štúdie dokázali, že u ľudí nastal nárast oxidu dusnatého, ktorý zlepšil prúdenie krvi, a bol stimulovaný i rastový hormón. V praxi sa stretávame so zmiešanými reakciami konzumentov, no v tomto článku si predlžíme päť dôvodov, prečo by ste po tomto doplnku mohli siahnuť.

1. Podpora energie

Aby ste nabrali svaly, musíte trénovať tvrdo. Intenzívne tréningy však vyžadujú aj veľké množstve energie a vždy máte deň, kedy sa cítite unavení. A práve vtedy vám tento doplnok môže pomôcť. Dodáva svalom kyslík a to vám zaručí dlhší a tvrdší tréning. V tomto zmysle tak podporuje úroveň vašej energie.

2. Podpora spaľovania tukov

Každý chce dostať hladinu telesného tuku na minimum a medzi bojovníkom proti tuku patria aj predtréningové pumpy, ktoré vám nedodávajú len energiu do tréningov, ale udržuje váš metabolizmus v behu, zvyšuje glycerol a úroveň koncentrácie neesterifikovaných mastných kyslín, čo indikuje spaľovania väčšieho množstva tuku.

3. Podpora procesu regenerácie

Práve počas regenerácie svalov dochádza k ich rastu a zvýšeniu výkonnosti. Preto je jej dôležitosť veľká a mali by ste z nej chcieť vyťažiť maximum. Tento doplnok podporuje prúdenie krvi a do buniek dostáva efektívnejšie kyslík, čo napomáha k rýchlejšej regenerácii. Pre ďalší tréning tak budete dobre pripravení.

4. Podpora napumpovania

Predtréningové pumpy dostali svoje pomenovanie podľa toho, že sa po nich cítite napumpovaní. To vám dodá sebadôveru do poslednej série a vaša motivácia s väčšími svalmi bude väčšia. Absolvujete tak dlhší a tvrdší tréning. Okrem toho sa do požadovaných buniek dostanú potrebné živiny.

5. podpora svalového rastu

Vďaka tomuto doplnku ste schopný trénovať dlhšie, silnejšie a s väčšou energiou a motiváciou, čo sa pretaví aj do väčšej koncentrácie a rýchlejšieho svalového rastu. Hoci suplement nemusí tento proces ovplyvniť priamo, táto nepriama cesta je tiež podstatnou výhodou.

Pozri aj:
Predtréningové pumpy (L-arginín) – základy pre začiatočníkov