Tréning

Fitness fakty: Pot nie je známkou chudnutia

06. septembra 2013
Fitness fakty: Pot nie je známkou chudnutia
Každý druhý piatok sa spolu na SlovakFitness.sk stretávať so seriálom, ktorý prezentuje skutočné fakty v oblasti cvičenia, výživy a suplementácie. Dnes prišiel čas pre jeho ďalšiu časť.

Fakt:

Pot nie je známkou chudnutia

Prečo je to tak:

Mnoho ľudí si myslí, že čím sa viac vypotia, tým viac schudnú. Avšak, množstvo potu nutne nezodpovedá tomu, ako tvrdo cvičíte a tomu ako veľmi chudnete. Niekto sa potí skôr pre väčšiu telesnú váhu, slabú formu alebo z iných dôvodov. A každý sa potí viac v teplom počasí, teplejšom oblečení, vlhkom priestore a nepriepustnom odeve.

Pravdou je, že pot slúži len na ochladzovanie tela a teda čím viac vypotíte znamená len to, že stratíte viac vody, ktorá sa využíva ako prevencie pred prehriatím organizmu. A hoci sa to môže odzrkadliť aj na váhe, neznamená to, že ste schudli. Navyše, vodu by ste mali doplniť po tréningu. Preto na sebe nosiť viac oblečenia počas cvičenia alebo aplikovať rôzne plastové kabáty, aby ste sa viac potili, je nezmysel.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Fitness fakty: Lokálne chudnutie neexistuje