Suplementy

Objemovka naturálneho kulturistu a suplementy

Autor: Peťo  /   30. augusta 2017
Objemovka naturálneho kulturistu a suplementy
Inšpirovaní naturálnym kulturistom Hugom Riverom vám prinášame jeho návod do objemovej prípravy, ktorý poslúži aj rekreačným cvičencom, ktorí túžia po väčších svaloch. Po dvoch dieloch o tréningu a strave prichádza na rad časť o suplementoch.

Doplnky výživy majú svoje pomenovanie preto, že dopĺňajú výživu. Preto by ste si mali dať do poriadku hlavné tú. Ak ju máte v poriadku a chcete ešte niečo vylepšiť, môžete siahnuť aj na osvedčené suplementy, ktoré dokážu maximalizovať vašu snahu. Či sa jedná o základné alebo pokročilé, prinášame vám pohľad na tie, ktoré by v objemovom období nemali chýbať.

Aj pri objemovej príprave je dôležitá aj asistencia doplnkov výživy, ktorými by sme mali pokryť aspoň základne potreby. Medzi takéto suplementy patria multivitamínové a minerálne komplexy. Je dôležité prijať 3 gramy vitamínu C rozdelené po troch dávkach v priebehu dňa, takisto sa zíde 200 mcg chromium picolinate a esenciálnych mastných kyslín, ktoré pochádzajú buď z rybieho oleja, ľanového oleja alebo extra panenského olivového oleja.

Takisto je nevyhnutné pozrieť sa na kvalitný gainer alebo srvátkový proteín, ak už máte v poriadku doladenú skutočnú stravu. Prostredníctvom nich prijmete dodatočné bielkoviny a sacharidy. Srvátkový proteín sa hodí predovšetkým ráno a po tréningu, gainer výhradne po tréningu, prípade ako doplnok pri vynechaní jedál.

K týmto základným produktom by sa tiež dalo odporúčať dávkovať 2,5 až 5 gramu kreatínu pred a po tréningu, ako aj 5-10 gramov glutamínu ráno, pred a po tréningu, a taktiež pred spaním. Tieto dva suplementy ponúkaj mnohé z vlastností anabolických steroidov (zlepšenie regenerácie, nárast sily, náraz úrovne glykogénu, podpora imunitného systému a vyššie nitrogénová syntéza) bez vedľajších účinkov, pretože sa nejedná o hormóny.

Ak trénujete tvrdo, máte už viac ako 25 rokov a dovoľuje vám to váš rozpočet, mohli by ste ešte siahnuť po prirodzených stimulantoch testosterónu, ako sú ZMA či Tribulus.

Ak sa o týchto doplnkoch chcete dozvedieť viac, pozrite si sekciu Suplementy na našej stránke. Toto je posledná časť z trojdielneho seriálu a my na záver vyjadrujeme nádej, že vám rady od Huga Riveru prinesú želané ovocie.

zdroj: hugorivera.net

Letný režim, pôvodne z : 27.11.2013.