Výživa

Recept: Grécky šalát s kuracím mäsom

21. júla 2017
Recept: Grécky šalát s kuracím mäsom
Chcete zdravý obed alebo večeru? Čo takto skúsiť grécky šalát s kuracím mäsom? Príprava zaberie zhruba 25 minút a máte pripravené štyri porcie, pričom jedna obsahuje asi 340 kalórií, 10 g sacharidov, 18 g tukov a 31 g bielkovín. Ako bonus sú vitamín A, vitamín C, draslík a kalcium.

Info o recepte

INGREDIENCIE:

recept| 1/3 šálky vinného octu
| 2 lyžice panenského olivového oleja
| 1 lyžica oregana
| 1 čajová lyžička cesnakového prášku
| 1/4 čajovej lyžičky soli
| 1/4 čajovej lyžičky čierneho mletého korenia
| 6 šálok nakrájaného rímskeho šalátu
| 2 a pol šálky nakrájaného kuracieho mäsa
| 2 stredne veľké nakrájané paradajky
| 1 stredne veľká nakrájaná a šupky zbavená uhorka
| 1/2 šálky na drobno nakrájanej červenej cibule
| 1/2 šálky nakrájaných čiernych olív
| 1/2 šálky na kocky nakrájaného syru feta

POSTUP PRÍPRAVY RECEPTU:

1. Kuracia mäso, najlepšie biele z kuracích pŕs, nakrájame na kocky alebo rezančeky a opečieme asi 10 minút na grile alebo grilovacej panvici.

2. Medzitým dáme do veľkej misy vinný ocot, olivový olej, oregano, cesnakový prášok, soľ a korenie. Poriadne premiešame.

3. Do tejto zálievky pridáme šalát, paradajky, uhorku, cibuľu , olivy a syr feta. Pridáme aj dozlata opečené mäso a premiešame.

Letný režim, pôvodne z : 21.3.2013