Tréning

Jednoduché kardio tréningy, ktoré by ste nemali ignorovať

12. marca 2015
Jednoduché kardio tréningy, ktoré by ste nemali ignorovať
Každý kto cvičí, by mal poznať význam kardio tréningu. Spaľovať energiu a budovať svoju kardiovaskulárnu kondíciu možno mnohými spôsobmi, ale existujú aj tréningy, ktoré sa tak trochu nezaslúžene dostali do úzadia.

Ľudia vždy uprednostňovali behávanie, bicyklovanie a v súčasnosti sú populárne aj tréningy založené na intervalovom cvičení vo vysokej intenzite, ktoré je efektívne a zaberá málo času. Čo však rozšíriť si obzory a vyskúšať zabudnuté formy kardia?

Ľudom sa veľmi často stáva, že ich opakujúca činnosť začne nudiť. To isté platí aj pri tréningu. Ak už máte dosť behania, bicyklovania, cvičení na eliptickom trenažéri a chcete si oddýchnuť od tabaty alebo iného intenzívneho cvičenia, tak by sa vám mohli zapáčiť tieto formy kardiovaskulárneho tréningu:

1. Skoky cez švihadlo
Ak chcete vidieť športovca v dobrej kondícii, zamerajte sa na boxera. To, že majú dobrú kondíciu, nie je len neustálym udieraním do vreca alebo sparingpartnera. Základom sú skoky cez švihadlo, ktoré sú veľmi jednoduché, lacné, efektívne a napriek tomu nevyužívané.

2. Boxovanie
Pri boxe ešte zostaneme. Pripravte si vrece, rukavice a môžete začať. Boxovaním dáte zabrať hornej polovici tela, ale i dolnej, keďže sa pri ňom vyžaduje aj pohýb nôh. Stred tela tiež prepracujete. Pracuje teda celé telo, čo sa odzrkadľuje aj na kalorickom výdaji. Plusom je, že zo seba môžete vybiť aj frustráciu a stres.

3. Behy po schodoch alebo do kopca
Väčšinou sa behy po schodoch praktizujú v športových halách u športových klubov. A každý, kto ich absolvoval, vie, že sa nimi dá vybudovať dobrá kondícia. Vďaka ním spálite aj veľa tukov. A musíte sa vyhovárať na to, že nemáte k dispozícii schody alebo nechcete robiť hluk vo vchode paneláku. Môžete ich napodobniť aj šprintmi do kopca.

4. Intervalové plávanie
Plávanie môže veľmi rýchlo omrzieť. Keď samu venujete dlho a plávate v rovnakom tempe, nie je na tom nič prekvapujúce. Ak si však osvojíte intervalový tréning pri plávaní, získate výsledky, po ktorých túžite. A popracujete aj na tých žiadaných estetických svaloch.

5. Aerobik
Schválne sme si túto formu nechali na koniec. V minulosti sa popularite tešili mnohé cvičebné kazety a i v televíziách sa vysielali relácie, v ktorých sa cvičil aerobik. Možno to v súčasnosti niekomu príde trochu smiešne, ale je to dobrý a zábavný spôsob, ako páliť tuky. A to aj u mužov, ktorí k nemu bývali vždy kritickejší.