Tréning

Prší? Vyskúšajte tento dvanásťminútový kardio tréning

21. augusta 2023
Prší? Vyskúšajte tento dvanásťminútový kardio tréning
Môže sa stať výzvou, aby ste pokračovali vo svojom kardiovaskulárnom trénovaní aj v prípade, ak je vonku zima alebo prší. Ak nemáte radi cvičenie na rotopede alebo bežeckom páse, tak máme pre vás riešenie aj v prípade, ak nemôžete vybehnúť behať von.

Ak zostanete pod strechou, nemusíte sa pri kardio tréningu obmedzovať len na dostupné stroje, ako sú práve bežecký pás, rotoped, eliptický či veslovací trenažér a podobne. Môžete využiť aj krátky a jednoduchý tréning, ktorý vám prinášame teraz. Jeho cvičenie nezaberie viac ako 12 minút čistého času a obsahuje cviky, ktoré môžete bez problémov absolvovať aj doma.

Týmto dvanásťminútovým tréningom ušetríte čas a určite sa pri ňom nebudete nudiť. Ide o cvičenie založené na intervaloch vo vysokej intenzite. Inými slovami, cviky budete vykonávať tak rýchlo ako môžete v priebehu 30 sekúnd a potom budete oddychovať jednu minútu. Toto zopakujete štyrikrát a máte hotovo.

Vykonávať budete postupne tieto štyri cviky: poskoky I-X (jumping jacks), behanie na mieste, horolezec (moutain climbers) a drepy s výskokom. Každý cvik vykonávate 30 sekúnd v maximálnej intenzite a po dokončení štvrtého oddychujete jednu minútu. Tento cyklus zopakujete ešte ďalšie tri razy.

12-minútový kardio tréning
Cvik Čas
Poskoky I-X 30 sekúnd
Behanie na mieste 30 sekúnd
Horolezec 30 sekúnd
Drepy s výskokmi 30 sekúnd
Prestávka 60 sekúnd
Zopakovať cyklus spolu štyrikrát.

Nepoznáte cviky? Tu sú znázornené na videu:

Poskoky I-X:

Behanie na mieste:

Horolezec:

Drepy s výskokom:

Letný režim, pôvodne z 09.04.2015.