Mŕtvy ťah

« Všetky cviky tejto partie
Hlavný zapojený sval: Chrbát
Ďalšie zapojené svaly: Stehná, lýtka, predlaktia
Potrebná výbava: Veľká činka

Hodnotenie cviku: 10/10

Prevedenie cviku: Chodidla umiestnime na šírku ramien alebo užšie, pričom špičku smerujú mierne do strán. Z podlahy si nadhmatom chytíme do rúk veľkú činku, pričom ruky sú od seba vzdialené rovnako alebo viac ako je šírka ramien. Dlane smerujú k telu a telo je predklonené nad činkou. Nohy sú v kolenách pokrčené, chrbát a ruky sú vystreté a zrak spočíva vpred s hlavou zdvihnutou hore (1). Nadýchneme sa a spolu s výdychom činku zdvíhame hore vzpriamovaním trupu až pokým nie je mierne v záklone a tiež počas pohybu vystierame nohy v kolenách. Ramena tlačíme dozadu. Keď sme v hornej pozícii, tyč by sa mala dotýkať stehien (2). S nádychom následne opatrne činku vraciame do počiatočnej polohy, pričom udržiavame vystretý chrbát a nohy v kolenách krčíme.