Výpady

Ďalšie zapojené svaly: Lýtka
Potrebná výbava: Veľká činka

Hodnotenie cviku: 9/10

Prevedenie cviku: Uchopíme veľkú činku rovnako ako pri drepoch – položíme si ju na zadnú časť ramien, pričom dlane rúk smerujú vpred. Pripravíme sa do pozície, kde budeme môcť urobiť krok vpred. Dávame pozor, aby nám nič vpredu ani po stranách nezavádzalo. Nohy rozkročíme na šírku ramien a telo udržujeme vystreté (1). Z počiatočnej pozície urobíme jednou nohou veľký krok vpred a pokľakneme. Chodilo druhej nohy zostáva na počiatočnej pozícii, no podlahy sa dotýka len špičkou a koleno tejto nohy je tesne nad podlahou (2). Teraz vrátime prvú nohu do počiatočnej pozície a rovnaký postup zopakujeme pri druhej nohe. Práve sme vykonali jedno opakovanie.

Poznámka: Pri vykonávaní série môžeme nohy alternovať po každom opakovaní (ľavá, pravá, ľavá, pravá...) alebo urobiť najskôr stanovený počet opakovaní pre jednú nohu a potom pre druhú.