Zhyby na hrazde

Ďalšie zapojené svaly: Ramená, bicepsy
Potrebná výbava: Hrazda

Hodnotenie cviku: 9/10

Prevedenie cviku: Pozdvihneme sa a nadhmatom uchopíme hrazdu tak, že ruky sú od seba vzdialené viac ako je šírka ramien. Nohy zdvihneme z podlahy a pre lepší balans ich pokrčíme v kolenách. Pri počiatočnej polohe na hrazde visíme s vystretými rukami (1). Následne sa zdvíhame hore tak, že k hrazde približujeme hrudník, ktorý počas pohybu vypíname vpred. V chrbát sa prehýbame vzad a do vrchnej pozície dorazíme vtedy, ak je kľúčna kosť nad úrovňou hrazdy (2). Potom sa môžeme pomaly spustiť do počiatočnej pozície.