Kulturistika

Heath padol! Na tróne sedí nový Mr. Olympia

16. septembra 2018

Tak ako sme avizovali po piatkovom programe, pozíciu Phila Heatha reálne ohrozoval Shawn Rhoden. A práve tento americký pretekár si dokonale vynahradil sklamanie z minulého ročníka, keď premiérovo získal Sandowovu sošku a zosadil z trónu sedemnásobného šampióna!

Rhoden prišiel do Las Vegas v životnej forme a už od piatku bolo jasné, že práve on bude najväčším súperom Heatha, ktorý neprišiel v top forme a pôsobil plocho. Rhoden naopak vyzeral estetickejšie a bol lepšie pripravený. Nedá sa teda povedať, že by nevyhral zaslúžene.

Politika nakoniec nezaúradovala a Heathovi zostalo druhé miesto. Tak ako sa dalo očakávať, Mamdouh Elssbiay tiež neuspel, keď svojou formou sklamal a nedostal sa ani do prvej päťky, ktorá garantuje miestenku pre budúci ročník súťaže.

Na ňom by sa už nemusel predstaviť ani ikonický veterán Dexter Jackson, ktorý v minulosti povedal, že ak raz neskoční v prvej päťke, ukončí kariéru. No a v prvej päťke neskončil.

Tretie miesto obsadil podľa očakávaní Roelly Winklaar, ktorého nasledovali tiež veľmi dobre pripravení William Bonac a Brandon Curry. Elssbiay skončil šiesty, Jackson siedmy.

Finančné odmeny na prvých piatich miestach boli rozdelené takto: 400 000 USD, 150 000 USD, 100 000 USD, 55 000 USD a 45 000 USD:

Fotogaléria zo súťaže (externý odkaz) »

Poradie Mr. Olympia 2018:
1. Shawn Rhoden, 2. Phil Heath, 3. Roelly Winklaar, 4. William Bonac, 5. Brandon Curry, 6. Mamdouh Elssbiay, 7. Dexter Jackson, 8. Nathan De Asha, 9. Cedric Mcmillan, 10. Steve Kuclo, 11. Alexis Rivera Rolon, 12. Lukáš Osladil, 13. Charles Griffen, 14. Iain Valliere, 15. Michael Lockett, 16. Josh Wade, 16. Juan Morel, 16. Luis Rodriguez, 16. Sergio Oliva ml.

Dokonalé zbohom pre Lewisa

Vo váhovej kategórii do 212 libier sme tento rok videli naposledy súťažiť Jamesa „Flex“ Lewisa, ktorý už v piatok mal v hrsti svoj siedmy titul. A sobota nepriniesla žiaden šok. Nikto z jeho 16 súperov sa k nemu ani nepriblíži.

Boj o druhé miesto nakoniec vyhral Derek Lunsford, ktorý vyhral súboj s Kamalom Elgardnim a Ahmadom Ashkananim. Jose Raymond, ktorý by mal po súťaži ukončiť kariéru, uzavrel prvú päťku.

Fotogaléria zo súťaže (externý odkaz) »

Poradie Olympia 212 Showdown 2018:
1. James Lewis, 2. Derek Lunsford, 3. Kamal Elgargni, 4. Ahmad Ashkanani, 5. Jose Raymond, 6. David Henry, 7. Shaun Clarida, 8. Alejandro Cambronero, 9. Ricardo Correia, 10. Dwayne Quamina, 11. Nicolas Vullioud, 12. Zane Watson, 13. Sami al Haddad, 14. Charles Dixon, 15. Samir Troudi, 16. Ahmad Ahmad, 16. Mahmoud Al Durrah.

Finále oboch kulturistických disciplín:

Výsledky ostatných kategórií

Bikini Olympia:
1. Angelica Teixeira, 2. Lauralie Chapados, 3. Janet Layug, 4. Elisa Pecini, 5. Ashley Kaltwasser, 6. Jennifer Ronzitti, 7. Romina Basualdo, 8. Raphaela Milagres, 9. Marcia Goncalves, 10. Jennifer Dorie, 11. Camilie Periat, 12. India Paulino, 13. Casey Samsel, 14. Narmin Assria, 15. Frida Paulsen Stern, 16. Ashley Jenelle, 16. Breena Martinez, 16. Darah Diaz, 16. Diana Salamon, 16. Eli Fernandez, 16. Elizabeth Yisrael, 16. Christobalina Pajares Torres, 16. Jennifer Caban, 16. Katya Nosova, 16. Kerryne Henich, 16. Kim Gutierrez, 16. Kim Hayeun, 16. Mariella Pellegrino, 16. Monica Ellis, 16. Natoshia Coleman, 16. Shery Espera, 16. Stacy McCloud, 16. Tawna Eubanks.

Physique žien:
1. Shanique Grant, 2. Natalia Abraham Coelho, 3. Daniely Castilho, 4. Jennifer Taylor, 5. Heather Grace, 6. Michaela Aycock, 7. Tomefafa Ameko, 8. Penpraghai Tiangngok, 9. Autumn Swansen, 10. Sarah Villegas, 11. Margita Zámolová, 12. Sheronica Henton, 13. Valentina Mishina, 14. Mayla Ash, 15. Antoinette Downie, 16. Alyssa Coppolino, 16. Anne Luise Freitas, 16. Cristina Arellano Goy, 16. Eleonora Dobrinina, 16. Joanna Romano, 16. Kira Neuman, 16. Lenka Ferenčuková, 16. Marjorie Beck, 16. Melissa Pearo, 16. Paloma Parra, 16. Priscila Cavilha.

Physique mužov:
1. Brandon Hendrickson, 2. Raymont Edmonds, 3. Ryan Terry, 4. Jeremy Buendia, 5. Andre Ferguson, 6. Kyron Holden, 7. Michael Bevins, 8. Akeem Scott, 9. George Brown, 10. Jeremy Potvin, 11. Logan Franklin, 12. Suraqah Shabazz, 13. Diogo Ferreira Montenegro, 14. Fernando Rios, 15. Ondřej Kmošťák, 16. Abdullah Alsaeed, 16. Anthony Woods, 16. Chris Griffin, 16. Davide Mazzolari, 16. Dawid Wachelka, 16. Godfrey Sironda, 16. Greg Brant, 16. Ismael Martinez Dominguez, 16. Jeph Gabriel, 16. Joseph Lee, 16. Khali Quartey, 16. Long Wu, 16. Matt Mugford, 16. Stan Morrison, 16. Tristan Murray.