SlovakFitness.sk

Tréning 01. 11. 2018

Byť v pozícii dosky viac ako 10 sekúnd by mohlo byť zbytočné

ikonka
Doska je populárny cvik na spevňovanie stredu tela, ktorí využíva mnoho ľudí, ktorí si chcú posilniť najmä brušné svaly. Často sa však cvičenie tohto cviku mení na súťaž o to, kto v danej pozícii vydrží najdlhšie. A tento prístup by nemusel byť správny.

Profesor a špecialista na chrbticu, Stuart McGill, z Univerzity Waterloo povedal pre denník The Telegraph, že aby ste videli výsledky z cvičenia dosky, nemusíte v nej vydržať dlhšie ako 10 sekúnd. Dlhší čas je podľa neho zbytočný. „Okrem vytvorenia rekordu to nemá žiaden opodstatnený zmysel,“ poznamenal.

Cvičenci by podľa McGilla čerpali viac z tohto cviku, ak by ho vykonávali v krátkych obdobiach častejšie. Osvedčenou metódou by bolo trebárs využiť koncept intervalového tréningu.

Namiesto toho, aby ste boli v pozícii dosky čo najdlhšie, ako môžete, by ste jej cvičenie mali obmedziť na desať sekúnd a urobiť radšej viac sérií. Tým dosiahnete lepší účinok na brušné svaly, sedacie svaly i hamstringy.

Odborník tiež poradil, ako si cvičenie stredu tela vylepšiť výberom vhodných cvikov. Vytrvalosť svalov okolo chrbtice zvýši kombinácia troch cvikov, tzv. veľká trojka - curl up (známy aj ako pilates brušák), bočná doska a bird dog (vtáčí pes).

„Držať sa v pozícii dosky 10 sekúnd opakovane je najlepší spôsob cvičenia pre priemernú osobu. Ale ľudia, ktorí chcú mať lepšie zdravie chrbtice, by mali robiť každodenne veľkú trojku cvikov,“ povedal McGill.

Dané tri cviky by ste mali urobiť po sebe. Na začiatok päťkrát. V prvom „okruhu“ vydržať pri každom cviku desať sekúnd, pri ďalšom „okruhu“ štyri, potom tri, dva a nakoniec jednu. Cvičiť by ste mali bez prestávky. Takto zvýšite silu a vytrvalosť svalov okolo chrbtice. Pri rannom cvičení musíte byť opatrní, pretože vtedy je chrbtica najzraniteľnejšia.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
mali-by-ste-robit-strecing-pred-treningom-alebo-nieMali by ste robiť strečing pred tréningom alebo nie? chcete-silnejsie-stehna-tieto-tipy-vam-pomozuChcete silnejšie stehná? Tieto tipy vám pomôžunajtazsie-cviky-na-nohy-pre-muzov-klasicke-drepy-medzi-nimi-nie-suNajťažšie cviky na nohy pre mužov. Klasické drepy medzi nimi nie sú sest-mytov-o-posilnovani-ktorym-musite-prestat-veritŠesť mýtov o posilňovaní, ktorým musíte prestať veriťakym-cvicenim-spalite-podla-vedcov-najviac-kaloriiAkým cvičením spálite podľa vedcov najviac kalórií?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist