SlovakFitness.sk

Výživa 09. 11. 2018

Lepšia chuť i viac živín: Obohaťte si takto bielu ryžu

ikonka
Biela ryža je dôležitá pre ľudí, ktorí sa snažia budovať svaly. Ak by ste z nej chceli urobiť chutnejšie a výživnejšie jedlo, pomôže vám jednoduchý trik – stačí totiž do nej pridať jednu prísadu.

Mnoho ľudí tvrdí, že hnedá ryža by mala nahradiť bielu. Zo zdravotného hľadiska (má viac vlákniny a vitamínov, nezvyšuje tak rapídne krvný cukor) by to aj zmysel dávalo, ale z kulturistického zostáva biela ryža stále dominantná.

Navyše, len málokto jedáva ryžu ako samotné jedlo. Väčšinou sa pridáva ako príloha k mäsu alebo sa z nej robí rizoto. Ostatné ingrediencie teda telu dodajú viac živín a do istej miery spomalia aj stimuláciu krvného cukru.

Teraz si však môžete bielu ryži vylepšiť tak, že by ste ju zvládli jesť aj samotnú a dokonca by hnedú ryžu porazila. Nie len z nutričného hľadiska, ale aj chuťového.

Týmto trikom je jednoduché pridanie jednej kopcovitej čajovej lyžičky mandľovej múky do už uvarenej ryže naloženej na vašom tanieri. Zamiešajte ju rovnomerne do ryže a podľa potreby jej môžete ešte pridať.

Takýmto trikom ste dostali jednoduché superjedlo, ktoré vám dodá ľahko tráviacu energiu, podporí vaše zdravie a podporí aj vašu snahu budovať svalovú hmotu. Mandle sú prospešné pre zdravie srdca a dokonca bojujú proti rakovine.

Vďaka ich zloženiu sa zníži aj vplyv ryže na zvýšenie krvného cukru, takže energia, ktorú z tohto jedla dostanete, bude kvalitná a pozvoľná. Jedinou nevýhodou môže byť vyšší obsah omega-6 mastných kyselín, ktoré však ľahko vykompenzujete napríklad rybím tukom s obsahom omega-3 mastných kyselín.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
chcete-si-udrzat-skvelu-postavu-uplatnite-tuto-strategiuChcete si udržať skvelú postavu? Uplatnite túto stratégiuako-znizit-chut-na-nezdrave-jedlo-lahkym-sposobomAko znížiť chuť na nezdravé jedlo ľahkým spôsobom? dovody-preco-by-ste-mali-dat-sancu-prerusovanej-hladovkeDôvody, prečo by ste mali dať šancu prerušovanej hladovke necakane-zdraviu-prospesne-ucinky-sampanskehoNečakané zdraviu prospešné účinky šampanskéhonajpopularnejsie-clanky-roka-2018-o-vyziveNajpopulárnejšie články roka 2018 o výžive
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist