SlovakFitness.sk

Zaujímavosti 07. 04. 2019

Len 10 minút denne vám stačí k lepšej kondícii a zdraviu

ikonka
Ak žijete pasívnym životom a chceli by ste mať lepšiu kondíciu a pevnejšie zdravie, excelentným prvým krokom je vyhradiť si v dennom harmonograme desať minút na veľmi jednoduchú aktivitu – rýchlu chôdzu.

Nepotrebujete navštíviť posilňovňu, nemusíte sa ani obliecť do tréningového úboru. Stačí sa zdvihnúť z gauča a vydať von na desaťminútovú prechádzku v rýchlom tempe. Len takáto maličkosť dokáže zlepšiť vaše zdravie.

Rýchla chôdza nie je takým strašiakom ako intenzívne cvičenie v posilňovni, ale veľmi rýchlo môže so sebou prinášať prospešné účinky. Navyše, je časovo nenáročná, a tak ju zvládnu absolvovať aj vyťažení jedinci. Koniec výhovorkám!

Desať minút chôdze môže byť pekný základ a môže vás stimulovať k tomu, že časom budete tento čas naťahovať alebo vás chytí aktívnejší životný štýl a budete motivovaní aj cvičiť. Aj tých desať minút je však prospešných z niekoľkých hľadísk.

Podľa britskej organizácie PHE redukuje riziko ochorení, ako sú srdcovocievne poruchy či cukrovka druhého typu. Krátka rýchla chôdza tiež pomáha posilňovať kosti, znižovať bolesť krížov a prospieva aj po mentálnej stránke, pretože si pri nej prečistíte hlavu. Zlepšuje koncentráciu a bojuje proti stresu či depresii. Dodá vám tiež energiu do zvyšku dňa.

Ako si však predstaviť rýchlu chôdzu? Jednoducho ide o chodenie v rýchlejšom tempe, ako je vaše bežné. Nemusíte to však ani preháňať. Cieľom pri nej je rozpumpovať srdce, aby bilo o trochu rýchlejšie. Nemusia z vás hneď tiecť litre potu.

Keď si zvyknete na týchto desať minút, potom by ste si mohli do života pričleniť dlhšie prechádzky, turistiku, prípadne behávanie, cvičenie v posilňovni a podobne. To vám prinesie ešte viac prospešných účinkov a potenciálne predĺži aj o niečo viac váš život.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
pozitivne-ucinky-cvicenia-pretrvavaju-aj-desat-rokovPozitívne účinky cvičenia pretrvávajú aj desať rokovkedy-pocas-dna-spalite-najviac-kaloriiKedy počas dňa spálite najviac kalórií?osem-zlych-veci-ktore-mozu-byt-pre-vas-dobreOsem zlých vecí, ktoré môžu byť pre vás dobréaky-je-najlepsi-sposob-ako-zostat-silnym-aj-po-styridsiatkeAký je najlepší spôsob, ako zostať silným aj po štyridsiatke?robte-toto-aby-ste-schudli-efektivnejsie-radi-expertRobte toto, aby ste schudli efektívnejšie, radí expert
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist