SlovakFitness.sk

Kulturistika 15. 05. 2019

Tréning kulturistu XXVIII. – Kai Greene a ramená

ikonka
V každom kalendárnom roku od 2015 sme v našom seriáli o tréningoch kulturistov venovali priestor Kai Greeneovi. Vlani sa pre neho priestor nenašiel, ale vynahradíme si to v tomto roku. Prinášame vám jeho tréning ramien a trapézov.

Greene patrí k zástancom inštinktívneho tréningu s voľnými váhami a klasickými cvikmi. Tréning ramien a trapézov nebol žiadnou výnimkou a taktiež k nemu pristupoval s veľkým odhodlaním a snahou dvíhať čo najväčšie váhy.

„Predátor“ tento vybraný tréning začal tak, ako by sa patrilo – štyrmi ťažkými sériami tlakov v stoji s obojručnou činkou. V sériách dokázal bežne tlačiť cez 100 kilogramov. Pochopiteľne, k vyššej váhe došiel postupne. Najskôr totiž cvičil 15 opakovaní, potom 12, 10 a nakoniec 6 až 8.

Ďalšie tri cviky na ramená robil s jednoručnými činkami a išlo opäť o klasiku. Izolovane si prešiel po štyri série upažovaní, upažovaní v predklone a predpažovaní. Taktiež začínal s 15 opakovaniami a s rastúcimi váhami ich znižoval.

Na trapézy sa zameral na konci tréningovej jednotky. Najskôr predviedol štyri série krčení ramien, ktoré robil na stroji Hammer Strength. Ak nebol k dispozícii, vystačil si aj s jednoručkami. Opakovania nepresahovali hornú hranicu 12.

Posledným cvikom boli príťahy veľkej činky k brade. Tento u mnohých kontroverzný cvik vykonával v troch až štyroch sériách, pričom opäť začínal s 15 opakovaniami a dopracoval sa k hranici 6 až 8.

Kai Greene a tréning ramien s trapézov
Cvik Série Opakovania
Tlaky v stoji s veľkou činkou 4 15, 12, 10, 6-8
Upažovanie s jednoručkami 4 15, 12, 10, 8-10
Upažovanie predklone 4 15, 12, 10, 6-8
Predpažovanie s jednoručkami 4 15, 12, 10, 6-8
Krčenie ramien 4 12, 12, 8-10, 6-8
Príťahy veľkej činky k brade 3-4 15, 12, 10, 6-8

Ak patríte medzi fanúšikov Greenea alebo chcete vidieť jeho ostatné tréningy, môžete si pozrieť aj tri časti tohto seriálu z minulosti: Tréning brucha, Tréning chrbta, Tréning hrudníka.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
trening-legendy-xxix-ako-vybudoval-masivne-paze-franco-columbuTréning legendy XXIX. – Ako vybudoval masívne paže Franco Columbu? trening-kulturistu-xxvii-victor-martinez-a-trening-chrbtaTréning kulturistu XXVII. – Victor Martinez a tréning chrbta trening-legendy-xxviv-larry-scott-a-trening-celeho-telaTréning legendy XXVIV. – Larry Scott a tréning celého telatrening-kulturistu-xxvi-william-bonac-a-trening-hrudnikaTréning kulturistu XXVI. – William Bonac a tréning hrudníkatrening-legendy-xxviii-lee-labrada-a-nohyTréning legendy XXVIII. – Lee Labrada a nohy
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist