Výživa

Recept: Jednoduché proteínové palacinky

14. júla 2017
Recept: Jednoduché proteínové palacinky
Raňajky sú základom dňa, a preto prvý recept na portáli SlovakFitness.sk bude zameraný pre prípravu jednoduchých proteínových palaciniek, ktoré je najvhodnejšie podávať ráno. Príprava nezaberie viac ako 20 minút a poskytnú vám všetko potrebné pre zdravý štart do dňa.

proteinove palacinkyINGREDIENCIE (1 PORCIA):

| 50 g ovsených vločiek
| 3 vaječné bielka
| 1 odmerka srvátkového proteínu
| 1/4 čajovej lyžičky škorice
| 3 čajové lyžičky kakaa
| 3 tabletky stevie

POSTUP PRÍPRAVY RECEPTU:

1. Večer predtým si do misky nasypeme 50 gramov ovsených vločiek, ktoré zalejeme vodou a necháme cez noc odstáť.

2. Pred prípravou rozbijeme vajcia a oddelíme bielky od žĺtkov. Bielky nalejeme do nádoby, v ktorej budeme pripravovať hmotu pre palacinky. K nim pridáme odmerku proteínu, najlepšie vanilkového alebo čokoládového, tri čajové lyžice kakaa, štvrť čajovej lyžičky škorice a tri tabletky stevie, ktoré sme si predtým rozdrvili na prášok. Následne pridáme ovsené vločky a všetko poriadne premiešame.

3. Na zahriatu panvicu, ideálne s nepriľnavým povrchom a bez oleja, nalejeme hmotu a opečieme z oboch strán. Podávame najlepšie ešte teplé.

Tento článok bol pôvodne vydaný: 14.3.2013.