Pre ženy

5 mýtov o celulitíde

Autorka: Lucka  /   21. júla 2018
5 mýtov o celulitíde
Väčšina žien má celulitídu a nenájde sa takmer žiadna, ktorá by ju mať chcela. Priemysel, ktorý sa sústredí na jej zbavovanie, je veľmi lukratívny a ženy sa stále dokola nechávajú zavádzať mýtmi, vďaka ktorým vynakladajú financie i snahu na produkty a procedúry, ktoré nefungujú. Dnes si prinesieme päť mýtov o celulitíde, ktoré uvedieme na pravú mieru.

Mýt č.1: Iba obézni ľudia majú celulitídu

Pri obezite koža praská a vytvára strie a celulitídu. Nie je však pravda, že len obézny ľudia ju majú. Trápi aj chudé dámy a dokonca aj známe modelky. Tie však na fotkách vyzerajú skvelé aj vďaka úpravám vo Photoshope.

Mýt č.2: Chudnutie vás zbaví aj celulitídy

Je pravda, že chudnutím sa zbavíte prebytočných kíl, ale s celulitídou to až také ružové nie je. U niektorých ľudí môže spôsobiť, že nebude taká výrazná, ale určite to nefunguje u každého. Paradoxom je, že u niektorých žien chudnutie spôsobí, že celulitída pôsobí horšie.

Mýt č.3: Špeciálne krémy vás zbavia celulitídy

Je pravda, že niektoré krémy na báze retinoidov proti celulitíde fungujú, ale nezbavia vás jej úplne a permanentne. Ich účinok pomáha celulitídu len redukovať, preto sú mnohé ženy po ich užívaní sklamané.

Mýt č.4: Opaľovanie odstraňuje celilitúdu

Mnoho žien sa opaľuje celoročne a chodí do solária len z toho dôvodu, že to pomáha pri celulitíde. To je však nepravda. Opálená pokožka síce opticky mierne celulitídu skryje, ale z dlhodobého hľadiska ju opakované opaľovanie zhorší. Poškodená pokožke je tenšia a slabšia, čo je recept pre katastrofu pri celulitíde.

Mýt č.5: Osoba je predurčená mať celulitídu

Je jasné, že jedným z najvýznamnejších dôvodov vzniku celulitídy je genetika, ale netreba vinu zvaľovať len na ňu. Ak sa človek správne stravuje, pravidelne cvičí, dostatočne spí a vyhýba sa fajčeniu a cigaretovému dymu, vyhne sa jej vzniku. Aj preto by ste sa o svoje telo mali starať dobre.

Súvisiaci článok:
Ako sa zbaviť celulitídy?

Letný režim, pôvodne z : 02.11.2013.