Tréning

9 vecí, ktoré by ste v posilňovni nemali robiť

27. augusta 2018
9 vecí, ktoré by ste v posilňovni nemali robiť
Keď vstúpite do posilňovne, mali by ste sa riadiť nepísanými, ale samozrejmými pravidlami. Aj napriek tomu, že si také zrejmé, mnoho ľudí ich porušuje. V tomto článku vám teda pripomíname deväť vecí, ktorým by ste sa mali vyvarovať.

1. Neseďte na posilňovacom zariadení bez toho, aby ste na ňom aj cvičili. Berte ohľad na tých, ktorí sa ponáhľajú alebo venujú svojmu tréningu plnú vážnosť a stroj či lavičku môžu potrebovať.

2. V posilňovni netelefonujte. Okrem toho, že budete rozptyľovať seba, môžete vyrušovať aj ostatných ľudí. Posilňovňa nie je telefónna búdka, je to priestor na cvičenie.

3. Nechoďte do posilňovne s prázdnym žalúdkom. Sacharidy, tuky a bielkoviny poskytnú vášmu telu potrebnú energiu, a preto je odporúčané jesť pred cvičením, aby ste sa vyhli vyčerpaniu.

4. Nesnažte sa v posilňovni nájsť novú frajerku alebo frajera. Znova to napíšeme – posilňovňa je na cvičenie. Flirtovať a hľadať si nového partnera môžete na mnohých iných miestach.

5. Nikdy neoslovujte niekoho, kto je akurát v strede svojej série. Keď už niekoho musíte vyrušiť pri tréningu, robte tak počas jeho prestávky medzi sériami.

6. Do posilňovne nevstupujte bez fľaše s vodou. Hydratácia je nesmierne dôležitá pre správnu funkciu tela a udržiavanie intenzity tréningu, takže veľa pite.

7. Do fitness centra si neprineste svoje ego. Snažte sa ho nechať pred vchodom do posilňovne a nedvíhajte príliš veľké váhy tak, aby ste nedokázali správnou technikou urobiť plánovaný počet opakovaní. Buďte rozumní a zabudnite na ukazovanie toho, akí ste silní.

8. Do posilňovne nechoďte ani s porazeneckým zmýšľaním. Verte, že nasledujúci tréning bude ten najlepší, aký ste kedy mali a dajte doňho 100 percent vašej snahy. Vyťažíte tak z neho maximum.

9. Aj keď máte pekné telo, nikdy ho v posilňovni počas cvičenia neukazujte. Buďte správne oblečení a dbajte na to, aby ste si pred ľahnutím na lavičku dali uterák, ak už sa na vás objavili prvé kvapky potu.

Letný režim, pôvodne z : 03.02.2014.