Pre ženy

5 tipov, ako získať zo zumby maximum

Autorka: Lucka  /   03. augusta 2019
5 tipov, ako získať zo zumby maximum
Zumba je zábavný a efektívny spôsob tréningu, ktorý môžete spáliť množstvo kalórií. Minútou tohto energického tanečného cvičenia môžete spáliť takmer 10 kalórií. Len piatimi menšími úpravami však z neho môžete získať viac, ako aj po stránke fitness, tak aj zábavy.

1. Choďte do spoločnosti

Je škoda, keď sa venujete zumbe doma. Zumba je totiž ako každý dobrá party o sociálnej interakcii a vytváraní komunity, ktorá spolu zdieľa rovnaký cieľ. Zvážte preto zapojenie do miestneho krúžku alebo si na zumbu pozvite zopár kamarátok, spolupracovníčok alebo rodinných známych. Zumbu si takto začnete užívať úplne novým spôsobom a budete môcť zlepšovať iných, ako aj seba.

2. Uvoľnite sa

Keď sa chcete uvoľniť na zábave, tak si poviete, že budete tancovať, ako keby sa nikto na vás nepozeral. A presne s takýmto prístupom treba prísť na hodiny zumby. Takisto nemajte myseľ zaneprázdnenú rozmýšľaním o problémoch v práci. Počúvajte hudbu a nechajte sa unášať na jej vlnách.

3. Neobmedzuje sebavyjadrenie

S uvoľnením súvisí aj kási sloboda prejavu. Energická hudba a pohyby vás hneď dostanú do nálady. Nebráňte sa tomu a nechajte sa viesť veselým rytmom a dobrou náladou. Usmievajte sa, tlieskajte rukami, lúskajte prstami, smejte sa aj keď na to nemáte dôvod. Cvičenie i život tak budú mať pre vás sladšiu príchuť. Takisto ak ste našli nejakú pesničku, na ktorú by ste chceli cvičiť, prineste ju inštruktorovi. Každý správny inštruktor vám vyhovie.

4. V jednoduchosti je krása

Aj keď máte dve nohy ľavé, stále dokážete úspešne absolvoval hodinu zumby. Jednou z najdôležitejších vecí pre začiatočníkov je pamätať na to, že sa len treba pohybovať. Nie je dôležité robiť hneď pohyby správne a nemôžete sa hneď snažiť na viacero vecí. Snažte sa zlepšovať krok po kroku. Dôležité je počúvať rytmus hudby, hýbať sa a zabávať sa.

5. Nedržte sa stereotypu

Ak chodíte na zubu pravidelne a dlhodobo, nebojte sa zaexperimentovať a porušiť svoju rutinu. Pridajte nové pohyby alebo výzvy, zvážte iné formy zumby, napr. aqua zumbu, navštívte nový krúžok. Spestrite si cvičenie tak, aby ste sa pri ňom nezačali nudiť. Keď už máte pocit, že sa zumba stala pre vás stereotypom, nebojte sa ísť požiadať o pomoc v tomto smere aj inštruktora. Mohol by vám poradiť nejaké nové prvky.

Letný režim, pôvodne z : 08.02.2014.