Pre ženy

Desaťminútový tréning pre pálenie tukov

15. augusta 2020
Desaťminútový tréning pre pálenie tukov
Iste, ktorá zo žien by nechcela spáliť trochu tukov, pravda? Nie všetky však máme čas na dlhé cvičenie, ktoré sa po čase stane monotónne a dlhé. Našťastie však existujú aj časovo nenáročné a efektívne tréningy. Na jeden z nich sme narazili a teraz sa s ním podelíme s vami.

Autorkou desaťminútového tréningu, pri ktorom sa poriadne zapotíte a zrýchlite svoj metabolizmus, je fitness modelka Natalia Kern, ktorá síce už roky žije v Spojených štátov amerických, no je rodáčkou z Ukrajiny.

Pre ženy, ktoré nechcú tráviť dlhé minúty na stacionárnom bicykli alebo na bežeckom páse, zostavila tréning, ktorý spáli viac kalórií, ušetrí čas a navyše bude záživnejší, pretože ho tvorí až desať rozdielnych cvikov.

Pri každom cviku urobíte desať opakovaní a potom bez prestávky alebo s minimálnou prestávkou prechádzate na ďalší. Keď ich dokončíte, zopakujete celý sekvenciu ešte raz alebo dvakrát, v závislosti od vašej fyzickej zdatnosti. Snažte sa ich robiť čo najrýchlejšie, ale nezanedbávajte techniku prevedenia.

Je pravdepodobné, že ak nie ste na takýto tip cvičenia zvyknuté, tak budete mať dosť aj po prvom kole. Námaha však stojí za to, pokiaľ je váš čas vzácny. To ocenia vyťažené zamestnané ženy i mamičky, ktoré práve dali svoju ratolesť do postieľky.

Rýchly tréning pre pálenie tukov
Cvik Série Opakovania
Kľuky 1-3 10
Angličáky (burpees) 1-3 10
Výpady jednou nohou vpred a vzad 1-3 10
Výskoky z výpadu 1-3 10
"Korčuliar" na mieste (skiers) 1-3 10
Poskoky odrazom znožmo (jumping jacks) 1-3 10
Poskoky v doske (plank jacks) 1-3 10
Tricepsové kľuky 1-3 10
Horolezecké poskoky (mountain climbers) 1-3 10
Ľah-sed-stoj 1-3 10

Niektoré cviky nie sú až také známe, a preto pre názornosť prikladáme aj video, v ktorom sa zoznámite aj so samotnou autorkou tréningu:

Letný režim, pôvodne z 17.05.2014.