Tréning

Arnold Schwarzenegger: Tréning bicepsov

20. júla 2017
Arnold Schwarzenegger: Tréning bicepsov
Každú stredu vám prinášame články týkajúceho sa najväčšieho kulturistického šampióna všetkých čias, ktorý dosiahol úspechy v športe, v showbiznise i v politike. Dnes sa pozrieme na tréning Arnolda Schwarzeneggera, ktorý viedol k jeho presláveným bicepsom.

Paže „rakúskeho duba“ mali v súťažnej forme obvod až 56,5 centimetra a jeho bicepsové kopčeky ho preslávili. Z časti za to mohla aj genetika, pretože už v mladosti mu bicepsy dobre reagovali a čoskoro sa stali jeho silnou stránkou.

V začiatkoch sa spoliehal na zdvihy veľkej činky a používal čo najväčšiu váhu bez ohľadu na techniku. Potom chcel hrubú hmotu aj vyformovať, a tak postupne našiel cviky, ktoré maximalizovali potenciál rozvoja dvojhlavého svalu paže.

Udržal si v tréningu zdvihy veľkou činkou, no na tvarovanie našiel výborný cvik v podobe koncentrovaných zdvihov jednoručných činiek, ktoré sú podľa neho najlepšie pre vytvorenie podobného tvaru bicepsu a nemali by chýbať vo vašom tréningu. Pripomínal u nich aj správnosť techniky a pomalé spúšťanie činky dole.

Do tretice rád robieval klasické zdvihy jednoručiek v sede, no často volil aj ich alternatívu na šikmej lavici, pri ktorej mohol svaly natiahnuť. Pri jednoručných činkách si nevolil veľké váhy a snažil sa o maximálne precítenie svalu. Aj v jeho vrcholnej kariére bol časti vítať s jednoručkami ľahšími ako 30 kilogramov.

Tréning bicepsov Arnolda Schwarzeneggera:

Tréning bicepsu
Cvik Série Opakovania
Zdvihy veľkej činky   5 10
Zdvihy jednoručiek na šikmej lavici  5 8-10
Koncentrované zdvihy jednoručiek    5 10-12

Tento tréning cvičte pravidelne, ale každý tretí týždeň zmeňte poradie posledných dvoch cvikov.

Letný režim, pôvodne z : 10.4.2013