Kulturistika

Tréning legendy XXXIV. – Tréning zabijaka obrov Dannyho Padillu

05. februára 2020

V tejto časti nášho seriálu o tréningoch legiend sa pozrieme na muža, ktorý bol svojho času jedným z najznámejších kulturistov, ale ktorého hviezda nebola až tak žiarivá, aby bol v súčasnosti známy až tak veľmi, ako niektoré iné ikony z jeho éry.

Danny Padilla si vo svojej kariére vyslúžil prezývku „zabijak obrov“, pretože hoci bol drobnej postavy, dokázal porážať aj omnoho vyšších pretekárov. Súťažil v ére Arnolda Schwarzeneggera, ktorého v roku 1975 dokonca porazil na Mr. USA.

Neskôr vyhral aj Mr. America a zúčastnil sa niekoľkých Olympií. Ak by nebolo konfliktu s IFBB, mohol mať aj významnejšiu rolu v slávnom filme Pumping Iron. Organizácia ho však napokon v roku 2009 uviedla do svojej Siene slávy.

Padilla väčšinou obľuboval tréningový split, v ktorom v prvý deň precvičil hrudník s chrbtom, v druhý deň ramená s rukami a v tretí deň nohy s bruchom. Toto zopakoval a typicky v nedeľu mal voľno. Každú partiu tak v ideálnom prípade precvičil dvakrát týždenne.

Svalom venoval veľký objem tréningu a v sériách robil typicky 12 opakovaní. Niekedy menej, pri bruchu a nohách aj viac. V každej sérii používal rovnakú váhu a záťaž zvyšoval postupne každým tréningom. Prestávky medzi sériami mal krátke – nie viac ako minútu. Preto netrénoval oveľa dlhšie, ako hodinu, čo v tej dobe nebolo obvyklé. Na začiatku tréningu si dal vždy 2-3 zahrievacia série z prvého cviku.

Rozpis jeho tréningov zameraných na rast svalov vyzeral takto:

Hrudník a chrbát
Benčpres 5 12