Tréning

Skvelý cvik na brucho? Zdvíhanie nôh vo vise

29. júla 2021
Skvelý cvik na brucho? Zdvíhanie nôh vo vise
Pokiaľ ide o preferované cviky, každý má svoje obľúbené. Takisto sa nájde aj viacero rôznych odpovedí na to, aký cvik je pre danú svalovú partiu najefektívnejší. Najlepšie je zistiť to pravdepodobne podľa vlastnej skúsenosti, no ak ste zvedaví, aký cvik by mohol byť najlepší pre brucho, čítajte ďalej.

Aby sme nikoho našou voľbou neurazili, zaškatuľkujeme dvíhanie nôh vo vise ako nie ten najefektívnejší, ale ako jeden z najefektívnejších cvikov na precvičenie brucha. Ak ho vykonávate technicky správne, získate z neho také výhody, že sa s touto voľbou stotožníte.

Dvíhanie nôh vo vise nie je cvik najľahší a práve preto sa radí medzi tie najlepšie cviky. Ak ho vykonáte korektne, zasiahnete ním brušné svaly lepšie ako akoukoľvek verziou skracovačiek. Okrem toho ich pomáha odkrývať viac tým, že je náročnejší na energiu. A ako vieme – tehličky uvidíme až vtedy, keď spálime z brucha prebytočné tuky.

Ďalším aspektom, ktorý z neho robí lepší cvik oproti iným je skutočnosť, že veľmi poctivo buduje aj silu svalov. Silnú brušné svaly sú kľúčom k stabilite, správnemu držaniu tela a prevencie problémov s chrbticou.

Tu sú dôvody, prečo dvíhanie nôh vo vise možno považovať za najefektívnejší cvik na precvičenie brucha:

1. Precvičuje všetky hlavné svaly brucha, vrátane šikmých brušných svalov.

2. Rozvíja svaly potrebné pre správne držanie tela, pričom umožňuje chrbtici natiahnutie.

3. Udržiava kontrakciu od začiatku až po koniec bez nepriaznivého vplyvu na kríže.

4. Negatívna fáza opakovania vytvára veľkú stimuláciu na sval. Táto fáza je kľúčová pri budovaní svalovej hmoty.

5. Precvičujú aj iné pomocné svaly, vrátane v oblasti nôh a bedier.

6. Je náročnejšie na výdaj energie, čím pomáha k páleniu tukov.

Dvíhanie nôh vo vise, ktoré praktizujete správnou technikou v plnom rozsahu opakovania až k svalovému zlyhaniu, dokáže maximalizovať stimul na rozvoj sily a svalov tak, že to len minimum cvikov dokáže napodobniť. Ak teda hľadáte spôsob, ako si tréning brucha zefektívniť, tento cvik by v ňom nemal chýbať.

Prevedenie cviku:

Letný režim, pôvodne z 21.04.2014.